İşbirlikçiler AGİT'te propaganda fırsatını kaçırmadı!

Güncel
Anife Bilal
25 Eylül 2019, 16:57
Anife Bilal
25 Eylül 2019, 16:57

Rusya temsilcileri ve işgal edilen Kırım’daki işbirlikçiler, Varşova’da düzenlenen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısını fırsat bildi. İşbirlikçiler toplantı çerçevesinde bir etkinlik düzenleyerek propaganda çalışması yaptı. Etkinlikte Kremlin’in kuklaları güya Kırım’ın işgalden sonra nasıl “geliştiğini” anlattı.

Etkinlikteki konuşmacılar arasında Kırım’da işgalci Ruslarla işbirliği yapan ve işgalin meşrulaşması için Türkiye’de Rusya lehine her türlü girişimde bulunan Kırım Kalkınma Vakfı Başkanı Ünver Sel’in de bulunması dikkatten kaçmadı.

Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Facebook üzerinden konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “24 Eylül 2019 akşamı saldırgan ülke Rusya’nın temsilcileri, birkaç işbirlikçiyle birlikte Varşova’da bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte güya Kırım’ın işgalden sonra nasıl sözde geliştiğini anlatacaklardı… Birkaç kişi palyaçoları seyretmeye geldi…” diye kaydetti.

Ввечері 24 вересня представники країни агресора – Росії разом з декількома колаборантами провели у Варшаві сайд-івент, …

Опубліковано Рефатом Чубаровим Середа, 25 вересня 2019 р.