Irpin’de sivillerin tahliyesi sırasında 3 kişi öldü 2 kişi de yaralandı

Güncel
qha muhabir
06 Mart 2022, 17:21
qha muhabir
06 Mart 2022, 17:21

Kıyiv yakınlarındaki Irpin’de, Rus güçlerinin saldırıları altındaki bölgede yaşayan sivilleri tahliye etmek için Ukrayna güçleri yoğun çaba sarf ediyor. Tahliye sırasında devam eden Rus saldırıları sonucunda 3 kişi öldü ve 2 kişi de yaralandı.

Ukrayna başkenti Kıyiv yakınındaki stratejik öneme sahip Irpin’de, Rus güçlerinin saldırısına karşı direniş devam ediyor. Rus saldırıları nedeniyle bölgede şiddetli patlamalar da yaşanıyor. Patlamalar nedeniyle dumanların yükseldiği bölgelerden siviller tahliye edilmeye çalışılıyor. Çok sayıda çocuk ve yaşlının da bulunduğu siviller, evlerini terk ederek yanlarına aldıkları çok az eşya ile Kıyiv’e geçmeye çalışıyor. Ukrayna güçleri, Irpinlileri tahliye etmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Açıklama yok.

“YAKINLARDA ASKERİ BÖLGE YOK AMA RUSLAR EVLERİMİZİ BOMBALIYOR”

Çatışmalardan kaçarak Kıyiv yakınlarına gelen İvan Kaşirskiy, Irpin’deki durumun oldukça kötü olduğunu, Ukrayna güçlerinin yardımıyla patlama bölgesinden ayrılabildiğini söyledi. Kaşirskiy ayrıca şunları ifade etti:

“Ne elektriğimiz var ne suyumuz. Telefon hatları çalışmıyor. Eşyalarımızı alarak köprüden geçtik. Evimizin olduğu bölgede herhangi bir askeri bölge yok ama bombalar düşüyor. Bu gece uyumadık. Şiddetli patlamalar vardı, koridorda durduk, durum çok berbattı.” 

Açıklama yok.

TAHLİYE SIRASINDA RUS SALDIRISIYLA ÖLENLER VE YARALANANLAR OLDU

Edinilen bilgilere göre siviller, Irpin’den tahliye sırasında Rus birliklerinin saldırılarına uğradı. 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 2 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Açıklama yok.
Açıklama yok.