İran Türklerinin takımı Traxtör şampiyonluk yolunda büyük kayıp yaşadı

Güncel
Oğuzhan Batur
12 Nisan 2019, 19:42
Oğuzhan Batur
12 Nisan 2019, 19:42

İran yönetimi altındaki Güney Azerbaycan Türklerinin milli takımı olarak görülen Traxtör, şampiyonluk yarışında hayli kritik bir yenilgi yaşadı.

Traxtör, İran Ligi’nde bu hafta sondan ikinci sırada yer alan Sepidrood Reşt takımı ile deplasmanda karşı karşıya geldi. Ligin ikinci sırasında ve lider Persepolis’in 2 puan gerisinde olan Traxtör için bu maç puan kaybına tahammülün olmadığı bir karşılaşmaydı.

Traxtör karşılaşmaya büyük bir şok ile başladı. Daha 1. dakikada Reşt temsilcisi Mehirdad Bayrami ile golü yakalayarak öne geçti. Traxtör, bu şoku 23. dakikada Mesud Şucai ile bulduğu gol ile atlatarak beraberliği yakaldı.

Traxtör öne geçmek için baskıyı arttırdığı sırada 33. dakikada hakem Reşt takımına bir penaltı verdi. Meysam Şehristani’nin golü ile Reşt, Traxtör karşısında 2-1 öne geçti. İlk yarı bu skorla kapandı.

İkinci yarıda ise Traxtör hücum ağırlıklı oyununu devam ettirdi. Ancak 66. dakikada Mehirdad Bayrami kendisinin ikinci, takımının ise üçüncü golünü ağlara gönderdi.

Müsabaka sonucunda Traxtör 49 puan ile ikinci sırada yer aldı. 1 maç eksiği ile birinci sırada bulunan Persepolis’in yarın Saypa takımı ile sahasında karşılaşma oynayacağı aktarıldı.