İran, düşen Ukrayna uçağının kara kutusunu vermekten çekiniyor

08 Ocak 2020, 15:58

İran, Ukrayna Uluslararası Havayollarına (Ukraine International Airlines) ait uçağın Tahran’da düşmesiyle ilgili flaş bir karara imza attı. İran Havacılık Kurumu Başkanı Ali Abidzade, düşen uçağın kara kutusunun Boeing firmasına teslim edilmeyeceğini duyurdu.

Ayrıca İran Havacılık Kurumu Başkanı Ali Abidzade, Kazanın nedeninin kara kutunun ayrıştırılıp analiz edilmesinden sonra ortaya çıkacağını bildirdi.

İran’ın kara kutuyla ilgili skandal kararının ardından, uluslararası basında sansasyonel yorumlar dillendirilmeye başladı.

UÇAKTAN SAĞ KURTULAN OLMAMIŞTI!

Tahran’daki havalimanından kalktıktan kısa bir süre sonra düşen Ukrayna Uluslararası Havayollarına ait uçaktan sağ kurtulan olmamıştı. Uçakta, 176 yolcu ve 9 mürettebat bulunuyordu.

UKRAYNA CUMHURBAŞKANI: ORTADOĞU’DAN KORKUNÇ HABER!

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskiy, İran’da meydana gelen uçak kazası sonucu hayatlarını kaybedenlerin akraba ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Facebook üzerinden açıklama yapan Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy, “Ortadoğu’dan korkunç haber. Bu sabah Humeyni Havalimanından (Tahran) kalktıktan kısa bir süre sonra Ukrayna Uluslararası Havayolları uçağı düştü. Ön belirlemelere göre tüm yolcu ve mürettebat hayatını kaybetti…Yolcu ve mürettebatın aile ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

İran
uçak kazası
Ukrayn Hava yolları
Bunlara da bakın: