Irak'ın kuzeyi ve Şırnak'ta PKK'lı 7 terörist etkisiz hale getirildi

Güvenlik
Ozan Barış Erim
09 Ekim 2020, 10:48
Ozan Barış Erim
09 Ekim 2020, 10:48

Irak’ın kuzeyinde bulunan Haftanin bölgesine düzenlenen hava harekatında 5, Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde düzenlenen operasyonda ise 2 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Pençe Kaplan Operasyonu tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlar başarıyla devam ederken, dün Milli Savunma Bakanlığından konu ile ilgili yapılan yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde tespit edilen 5 PKK’lı terörist, icra edilen hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.” ifadesine yer verildi. Açıklamada, operasyonların son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edeceği de vurgulandı.

ŞIRNAK’TA 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise Yıldırım-1 Operasyonu kapsamında, Cudi Dağı bölgesinde İl Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığınca müşterek operasyon düzenlendi. Hava Kuvvetleri Komutanlığının da destek verdiği operasyonda, silahlı 2 terörist etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor.