Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi’den basın açıklaması

29 Eylül 2019, 15:24

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi ve Türkmenli’nin farklı bölgelerinden gelen çok sayıda parti yetkilileri ITC Erbil Merkez bürosunda bir toplantı düzenlendi.

Toplantının ardından basına açıklamalarda bulunan Salihi, ”Olay nedeniyle yapılan tahribatta şimdiye kadar İklim’deki olan hükûmetten destek görülmedi.” diyerek ITC’nin Kifri bürosunu kendi imkanlarıyla tamir ettiğini belirtti.

Ayrıca Salihi, “Erbil bizim için önemli, bildiğiniz üzere Erbil’de 95 yılında Cephe ilan edildi. Ama bugün Erbil’de bir hafta önce silahlı kişiler tarafından saldırıya maruz kalındı. Bu olayın sıradan bir olay olmasını temenni ediyoruz. İnşallah neticesinde kötü bir şey çıkmaz. Bu ziyarette arkadaşlarımıza ‘Siz yalnız değilsiniz. Sizin arkanızda bir millet var’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Salihi, düzenlenen toplantıda halktan çok sayıda Türkmenin ITC Erbil bürosuna gelerek kendilerinin yanında olduğunu belirterek, özellikle Türkmen partilerdeki şahsiyetlerin yanlarında olmamasına da serzenişte bulundu.

Erbil
Irak Türkmen Cephesi
Bunlara da bakın: