Irak'ın kuzeyinde 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Mart 2020, 11:08
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Mart 2020, 11:08

Irak’ın kuzeyinde bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından havanla yapılan taciz atışında 2 Türk askeri şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Teröristlere ait 4 hedefe gerçekleştirilen operasyonda ise PKK’lı 8 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklama ile “Haftanin bölgesinde, bugün bölücü terör örgütü mensuplarınca havanla yapılan taciz atışı neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.” ifadeleri kaydedildi. 

Açıklamada şunlar yer aldı:

“Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.”

Şehir askerlerin Şanlurfalı Piyade Uzman Çavuş İsmail Karataş ve Manisalı Piyade Uzman Onbaşı Onur Karakaya’nın olduğu öğrenildi. Şehir askerler yapılan törenle son yolculuklarına uğurlandı.