logo qha

Birleşik Krallık'ta PKK yandaşları Türk öğrenciye saldırdı!

03 Aralık 2019, 14:37

Birleşik Krallık’ın Leeds kentinde terör örgütü PKK yandaşları bir Türk öğrenciye saldırdı. Leeds kent merkezinde kurdukları stantta Türkiye karşıtı propoganda yapan PKK destekçileri duruma tepki gösteren Türk öğrenci Eren B. adlı öğrenci saldırdı.

Türk basınına konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Eren B., “Standa gelenlere Türkiye hakkında yanlış bilgi verildiğini görünce yaklaşıp ‘Bizim Kürtlerle bir sorunumuz yok, terör örgütü PKK’yla mücadele ediyoruz’ dedim. Bunun üzerine içlerinden biri ‘Ben PKK’yım’ deyip diğerlerini de çağırdı. Biri beni tutarken, diğeri kafama vurdu. Beş kişilerdi. Bu arada çekim yapmamayım diye telefonumu yere attılar.” diye konuştu.

“ÜLKEMİ HER ZAMAN SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Yaşadığı hain saldırının ardından sokakta gördüğü polislere durumu anlatıp şikayette bulunan Eren B. daha sonra hastaneye götürüldü. Polisin konu ile ilgili duyarsız kalacağına dikkat çeken Türk öğrenci, “Buradaki polislere şikayet ettim. Ama bir şey yapacaklarını sanmıyorum. 20-30 yumruk yedim ama her zaman ülkemi dışarıda savunmaya devam edeceğim.” dedi.

Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Çınar Ergin, Türk öğrenciye destek verdiklerini belirterek, olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Bunlara da bakın: