Herson Valisi İgor Kolıhayev'den insani yardım için yeşil koridor çağrısı

Güncel
Manas
02 Mart 2022, 22:36
Manas
02 Mart 2022, 22:36

Ukrayna’nın Herson kenti Valisi İgor Kolıhayev, gazetecilerden kentte insani bir felaketi önlemeye yardım etmelerini duyurdu. Vali Kolıhayev, “Herson halkının başına gelecek felaketten kurtarılması için seferber olun!” dedi.

İşgalci Rus birliklerinin askerleri, Herson’u adeta kuşatmış bir durumda olduğunu dile getiren Herson Valisi İgor Kolıhayev, 2 Mart 2022 tarihinde Herson kentinin felaketten kurtarılması için bir duyuruda bulundu. Vali Kolıhayev, Herson’a her türlü yardıma ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. Kolıhayev, medya mensuplarına, “Tüm Herson bölgesi gazetecilerin ve Ukraynalı medyanın dikkatine sesleniyorum! Beni tanıyan, Herson’ı seven tüm gazeteciler Herson’un kaderine kayıtsız kalmadığına inanıyorum!” çağrısını yaptı.

VALİ KOLIHAYEV: HERSON İÇİN BİR “YEŞİL KORİDOR” OLUŞTURMAMIZ LAZIM

Vali Kolıhayev, “Herson’da yaralıların ve ölülerin çıkarılması, şehre ilaç ve yiyecek taşınması için bir “yeşil koridor” elde etmemize yardım etmenizi istiyorum. Bütün bunlar olmadan, şehir yok olacak!” ifadesini kullandı. Ayrıca Vali, “Herson’ın sakinlerini yaklaşan insani felaketten kurtarma fırsatını yakalamasına yardım edin!” dedi.

TREN İSTASYONU VE LİMAN İŞGALCİ RUSLARIN KONTROLÜNDE

Herson Valisi Kolıhayev, Herson’un devlet idaresi binasının önünde işgalci askerlerin teçhizatı yerleştiğini söyledi. Ayrıca bölgedeki  tren istasyonu ve liman da işgalci Rusların kontrolünde olduğunu kaydetti.