Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak görevinden istifa etti

Ekonomi
Mehmet Berk Yaltırık
08 Kasım 2020, 20:01
Mehmet Berk Yaltırık
08 Kasım 2020, 20:01

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 5 yıldır sürdürdüğü bakanlık görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini duyurdu. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bakan Albayrak, sosyal medya üzerinden bugün yayımladığı bir açıklamayla sağlık sorunları sebebiyle bakanlık görevinden istifa ettiğini söyledi.. Konuya dair bakanlıktan henüz resmi bir açıklama yapılmamakla birlikte Albayrak’ın Twitter hesabına ulaşılamadığı görüldü.

Bakan Albayrak’ın yayınladığı mesajında istifasını, “Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım. Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.” sözleriyle ifade etti.