"Hatay" hayali ile Türkiye'yi hedef alan Esed rejimi yönetimindeki Suriye Parlamentosundan skandal bildiri!

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Aralık 2021, 13:41
Ayyıldız Huri Kaptan
02 Aralık 2021, 13:41

Hatay’ın anavatana katılışının üzerinden 82 yıl geçmesine rağmen Esed rejiminin kontrolündeki Suriye Parlamentosu, yaptığı skandal açıklamalarla Türkiye’yi hedef aldı. Hatay’ın Suriye toprağı olduğu yalanını sürdüren rejim parlamentosu, Hatay’ın geri alınması için her şeyin yapılacağını açıklayarak Türkiye’ye yönelik tehdit içerikli skandal bir bildiri yayımladı.

Esed rejimi yönetimindeki Suriye Parlamentosu (Suriye Halk Meclisi), Hatay’ın Türkiye’ye katılmasının 83’üncü yılı yaklaşırken dün haddini aşan, skandal bir bildiriye imza attı. Suriye Parlamentosu, Hatay’ın Suriye toprağı olduğu yalanını öne sürerek Hatay’ı geri almak için her şeyi yapacaklarını duyurdu. Söz konusu açıklamada, Hatay’ın “İşgal altındaki Suriye topraklarının bir parçası olduğu” ileri sürülerek, “Türkiye’nin elinde kalmaması ve geri alınması için mümkün olan her şeyin yapılacağı” iddia edildi.

SURİYE PARLAMENTOSUNDAN TÜRKİYE’YE TEHDİT: HER ŞEYİ YAPACAĞIZ

Açıklamada, “Hatay’ın Türkiye’nin eline kalmaması ve geri alınması için mümkün olan her şeyin yapılacağı” belirtilirken dönemin Fransız mandasının, İkinci Dünya Savaşı’nda Türkiye’yle müttefiklik kurmak için Hatay’ı rüşvet olarak verdiği öne sürüldü.

Söz konusu skandal bildirinin metni: