Harekata destek veren Traktör Tebriz futbolcusuna İran'dan ceza!

16 Ekim 2019, 11:45

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Fırat’ın doğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatına destek veren Güney Azerbaycan Türklerinin ünlü futbol takımı Traktör Tebriz futbolcusu Mehdi Babri’ye men cezası verildi.

Türk teknik adam Mustafa Denizli’nin çalıştırdığı takımda forma giyen Mehdi Babri, sosyal medya hesabından Türk bayrağı ve Türk askerinin fotoğrafını paylaştığı için İran Futbol Federasyonu tarafından ceza verildi.

TÜRK FUTBOLCU GEÇİCİ OLARAK SAHALARDAN UZAKLAŞTIRILDI!

İran Futbol Federasyonu (FFIRI), Türk futbolcu Mehdi Babri ile verdiği kararda, sözde sportmenlik dışı davranışta bulunduğu gerekçesiyle geçiçi olarak sahalardan uzaklaştırma kararı verdi.

Traktör Tebriz futbolcusu Babri, sosyal medya üzerinden Türk bayrağı ve Türk askerini paylaşmış gelen tepkiler üzerine paylaşımını kaldırmıştı.

İran, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör koridorunu temizlemek ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak amacıyla başlattığı harekata kesin bir dille karşı çıkmıştı. Geçen hafta, basına yansıyan haberlerde, Türkiye’nin “Osmanlı rüyası gördüğü ve Moğolvari bir şekilde bölgesini işgal ettiği” gibi asılsız ve mesnetsiz suçlamalar yöneltilmişti.

traktör tebriz
Bunlara da bakın: