Hanau'da ırkçı saldırıya maruz kalan aileler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü

Güncel
Ozan Barış Erim
24 Şubat 2020, 14:19
Ozan Barış Erim
24 Şubat 2020, 14:19

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Almanya’nın Hanau kentinde meydana gelen ırkçı saldırıda yaşamını yitiren Sedat Gürbüz’ün babası Selahattin Gürbüz ve saldırıdan yaralı kurtulan Muhammet Nur Beyazkendir’i, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştürdü.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Almanya’nın Hanau kentinde, aralarında Türklerin de bulunduğu 9 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan ırkçı terör saldırısının ardından YTB Başkanı Abdullah Eren bölgeye giderek acılı aileler ve yaralılarla görüştü. Türkiye Büyük Millet Meclisi Yurtdışı Türkler Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya ile birlikte aileleri ve yaralı kurtulan vatandaşları ziyaret eden Eren saldırıya ilişkin bilgi aldı.

Eren, terör saldırısında hayatını kaybeden kafe sahibi Sedat Gürbüz’ün babası Selahattin Gürbüz ve saldırıdan yaralı olarak kurtulan hastanede tedavisi devam eden Muhammet Nur Beyazkendir ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı cep telefonu ile görüntülü olarak görüştürdü. Telefon görüşmesinde Gürbüz’e başsağlığı dileyen Erdoğan, saldırıya ilişkin gereken çalışmaların yapıldığını belirtti.