Halife Hafter güçleri can almaya devam ediyor

Güvenlik
_QHA Ankara
14 Ekim 2019, 23:03
_QHA Ankara
14 Ekim 2019, 23:03

Halife Hafter güçleri can almaya devam ediyor. Başkent Trablus’a düzenlenen hava saldırısında aynı aileden 3 kişi hayatını kaybetti,2 kişi yaralandı.

TRABLUS’A RASTGELE SALDIRILAR DÜZENLENİYOR

Uluslararası toplum tarafından tanınan Libya Ulusal Mutabakat Hükûmeti’nin (UMH) yürüttüğü Burkan el-Gadab Operasyonu Sözcüsü Mustafa el-Mecei, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Hafter güçlerinin hava saldırısında El-Fernac bölgesindeki bir evin vurulduğunu söyledi. Saldırıda 3 küçük kız kardeşin yaşamını yitirdiğini, anneleri ile bir erkek kardeşlerinin yaralandığını aktaran Mecei, bu olayın, Hafter güçlerinin Trablus’ta rastgele saldırılar düzenlediğini açık bir şekilde ortaya koyduğunu ifade etti.

SALDIRILAR 4 NİSAN’DA BAŞLAMIŞTI

Burkan el-Gadab Operasyonu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da saldırıda bir caminin ve evin yakınlarındaki binaların zarar gördüğü kaydedildi.Libya’nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri Hafter, başkent Trablus’u ele geçirmek için 4 Nisan’da saldırı emri vermiş, bunun üzerine uluslararası meşruiyete sahip UMH birlikleri karşı operasyon başlatmıştı.