Hakkarili baba kızını Anıtkabir'e götüremeyince böyle sevindirdi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
29 Ocak 2021, 16:55
Ayyıldız Huri Kaptan
29 Ocak 2021, 16:55

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Mehmet Şerif Karahan, en büyük hayali Anıtkabir’i görmek olan kızı Hira için Anıtkabir ve Aslanlı Yol’un kardan maketini yaptı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da baba Karahan’a seslenerek “Sizi ve değerli ailenizi ağırlamaktan onur duyarım” dedi.

Hakkarili Mehmet Şerif Karahan koronavirüs nedeniyle 9 yaşındaki kızı Hira’yı Ankara’ya götüremeyince Anıtkabir’in maketini yaptı. Maket ile büyük mutluluk yaşayan Hira ve 4 yaşındaki kardeşi Muhammed Geylani, ellerinde Türk bayraklarıyla Aslanlı Yol’da yürüdü, merdivenleri çıktı. Mutlulukları basına yansıyan baba, gazetecilere yaptığı açıklamada kızının uzun zamandır Anıtkabir’i görmek istediğini ancak salgın nedeniyle götüremediğini ifade etti.

MANSUR YAVAŞ’TAN ANKARA’YA DAVET

Basına yansıyan bu haberlerin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, baba Mehmet Şerif Karahan’a Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yanıt vererek şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili Mehmet, bağımsızlığın, demokrasinin, adaletin önemini ve bir milletin verdiği mücadeleyi güzel kızımız Hira’ya, Milli Mücadelemizin kalbinde, Anıtkabir’de anlatmak isterim.
Sizi ve değerli ailenizi ağırlamaktan onur duyarım.”