Hafter'in Sözcüsüne canlı yayında Türkiye sorusu soran Najwa Kassem evinde ölü bulundu

03 Ocak 2020, 11:43

Darbeci General Halife Hafter’in Sözcüsü Mismari’ye televizyon programında, “Yani sizi tek bir Türk topu mu engelliyor” diye soru yönelten Al-Hadath/Al Arabiya sunucusu Najwa Kassem (Necva Kasım), Dubai’deki evinde ölü bulundu.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan destekli Al-Hadath/Al Arabiya televizyonlarının 51 yaşındaki Lübnanlı sunucusu Najwa Kassem’in, kalp krizi geçirdiği iddia edilirken, sevenleri ünlü ismin vefat haberinden duydukları üzüntüyü sosyal medya hesaplarından paylaştı. Al Arabiya televizyonu da, ölüm haberinin ardından taziye mesajı yayınladı.

“SADECE TEK BİR TÜRK TOPU MU SİZİ DURDURUYOR?”

Najwa Kassem gündeme, Libya’daki isyancı General Halife Hafter’in Sözcüsü Mismari’ye sorduğu soru ile gelmişti.
Mismari’ye, “Trablus’a neden giremiyorsunuz? Sorun ne?” sorusunu yönelten sunucu, “Türk subaylarının da kullandığı (Türk yapımı) bir top var. O girmemizi engelliyor.” cevabını almıştı. Sözcü Mismari’nin yanıtı karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Kassem, “Yani tek bir top mu sizi durduruyor?” demişti.

EN GÜÇLÜ 100 KADINDAN BİRİ SEÇİLMİŞTİ

Sunucu Kassem, 2012 yılında Arabian Business dergisi tarafından Arap dünyasındaki en güçlü 100 kadından biri seçilmişti.


Bunlara da bakın: