Hafter güçleri düzensiz göçmenlerin merkezini bombaladı

Güvenlik
_QHA Ankara
08 Mayıs 2019, 22:07
_QHA Ankara
08 Mayıs 2019, 22:07

Çatışmaların her geçen gün arttığı Libya’da, General Halife Hafter’e bağlı uçakların düzensiz göçmenlerin merkezine bomba yağdırdığı aktarıldı.

Libya’da General Halife Hafter’e bağlı uçakların başkent Trablus’un doğusundaki Tacura’da düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir merkezi bombaladığı belirtildi.

Hafter’e bağlı savaş uçakları tarafından yapılan saldırının ardından düzensiz göçmenler ve onları koruyan görevlilerin durumunun iyi olduğu bildirildi. Bombardımanda can kaybı yaşanmazken, ciddi oranda maddi hasarın meydana geldiği ifade edildi.

TRABLUS HAVALİMANI YAKINLARINDA ÇATIŞMALAR YENİDEN ŞİDDETLENDİ

Libya’da Ulusal Mutabakat Hükûmetine (UMH) bağlı birlikler ile Hafter güçleri arasında, Uluslararası Trablus Havalimanı e çatışmaların yeniden patlak verdiği ifade edildi.

UMH birliklerinin havalimanının çevresini ve Trablus’un güneyindeki Kasr bin Gaşir bölgesini ele geçirmeyi hedeflediği, bu yönde ilerleme kaydedildiği aktardı.

Bunun dışında UMH unsurlarının Trablus’un güneyindeki Garyan ve Tarhuna’daki Hafter mevzilerine karşı da saldırı yürüttüğü aktarıldı.

ÖLÜ SAYISI 443’E YÜKSELDİ

Libya’daki son çatışmalarla birlikte toplam ölü sayısının 443’e yükseldiği bildirildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından Trablus ve çevresinde 2019 nisanından beridir devam eden çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 443’e yükseldiği duyuruldu.