Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

07 Eylül 2020, 17:36

Türkiye’de koronavirüs vakalarının artmasıyla beraber Bilim Kurulu Toplantısında alınacak kararlar merakla bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada henüz böyle bir kısıtlamanın gündemde olmadığını ifade etti.

Türkiye’de Koronavirüs salgınının ilk günlerinde uygulanan koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasakları uygulanmıştı. Normalleşme adımları ile beraber kaldırılan bu kısıtlama vakaların tekrar artması ile beraber tekrar gündeme geldi.

BU HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ankara’da vakaların tırmanış eğiliminde olduğunu açıklamıştı. Ankara’da İstanbul’dan çok daha fazla vakanın bulunduğunu söyleyen Koca, kenttekileri tedbire davet etmişti.

Açıklamaların ardından gözler Başkent Ankara’ya çevrildi. Ankaralıların beklediği sokağa çıkma yasağı ile ilgili açıklama Ankara Valisi Vasip Şahin’den geldi.

Şahin, herhangi bir sokağa çıkma yasağının gündemlerinde olmadığını belirtti. Bunun yanı sıra, diğer illere ilişkin de bir sokağa çıkma kısıtlaması bulunmuyor.


Fahrettin Koca
Sağlık Bakanı
sokağa çıkma yasağı
Bunlara da bakın: