Hafta sonu sokağa çıkma yasağı devam edecek!

28 Mayıs 2020, 21:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiği son kabine toplantısında önemli kararlar alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları, toplantının ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında açıkladı. Erdoğan açıklamasında, 1 Haziran 2020 tarihinden itibaren kararların uygulanacağını ve sokağa çıkma yasaklarının, kısmi olarak kaldırılacağını açıkladı. Ancak toplantı sonrasında gerekli görülen bazı uygulamaların da devam ettirilmesi kararı alındı.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDİYOR

Devam edecek uygulamalar kapsamındaki konulardan biri de hafta sonları sokağa çıkma yasakları. Daha önce yapılan ve Mayıs ayı boyunca hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma yasağı, bu hafta son kez uygulanacak. 29 Mayıs gece 24:00’te başlayacak yasak, 31 Mayıs gecesi saat 24:00’te sona erecek.

15 ŞEHİRDE UYGULANACAK

Yasak; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak’ta uygulanacak. Yasağa ilişkin genelge, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanacak.

KORONAVİRÜS
sokağa çıkma yasağı
Türkiye