Zelenskıy'in çağrısına Putin'den yanıt geldi!

Güncel
Ozan Barış Erim
22 Nisan 2021, 21:03
Ozan Barış Erim
22 Nisan 2021, 21:03

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy’ın görüşme çağrısına yanıt verdi. Putin, uygun bir zamanda Zelenskıy’i Moskova’da ağırlamaya hazır olduklarını belirtti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, sosyal medya hesabından dün yayınladığı video ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e seslendi. Zelenskıy, savaşın sürdüğü Donbas’ta görüşmeyi teklif ederek Putin’e çağrıda bulundu. Zelenskıy’ın görüşme çağrısına ise Putin’den bugün yanıt geldi. Putin, uygun bir zamanda Zelenskıy’i Moskova’da ağırlamaya hazır olduklarını bildirdi.

RUSYA, UKRAYNA SINIRINDAKİ ORDUYU GERİ ÇEKİYOR

Rusya Güney Askeri Bölgesi ve Hava İndirme Birlikleri’nin ani denetimleri kapsamında Kırım’daki Opuk poligonunda düzenlenen tatbikatı yerinde takip eden Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, NATO’nun Defender Europe 2021 tatbikatına ilişkin emirler verdi. Bakan Şoygu, belirlenen tüm hedeflere ulaşıldığına dikkat çekerek, Güney ve Batı Askeri Bölgeleri‘ndeki ani denetimlerin sonlandırılması kararını aldığını belirterek, “Ani denetim hedeflerine eksiksiz olarak ulaşıldığını düşünüyorum. Birliklerimiz, ülkeyi güvenli şekilde savunma kapasitesine sahip olduklarını ortaya koydu. Buna bağlı olarak Güney ve Batı Askeri Bölgeleri’ndeki ani denetimlerin sonlandırılmasına karar verdim”. diyerek Kırım’da tatbikata katılan birliklerin 1 Mayıs 2021’e kadar daimi üslerine dönmeleri yönünde talimat verdi.