"Yunanistan, PKK başta olmak üzere terör örgütlerine yataklık yapıyor"

Güvenlik
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Nisan 2021, 14:00
Ayyıldız Huri Kaptan
10 Nisan 2021, 14:00

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan’ın PKK ve FETÖ terör örgütüne verdiği destekten dolayı sert eleştirilerde ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İngilizce bir video yayımlayarak, Yunanistan’ın PKK başta olmak üzere terör örgütlerine yataklık yaptığını vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dün akşam saatlerinde Twitter hesabından Yunanistan’ın PKK’ya verdiği desteği anlatan İngilizce paylaşımda bulundu. Altun, gerçek mülteciler Ege’de ölüme terk edilirken, AB sınırları içerisindeki bir sözde mülteci kampında yuvalanan teröristlerin NATO müttefiki Türkiye’ye yönelik intihar saldırıları ve terör eylemleri planladığını açıkladı.

“NATO ÜYESİ TÜRKİYE’YE YÖNELİK İNTİHAR SALDIRILARI PLANLANIYOR”

İletişim Başkanı Altun, Türkiye’nin terör örgütleri, DEAŞ, FETÖ ve PKK’ya yönelik mücadelesini anlatan 3 dakikalık İngilizce bir video paylaşımında bulunarak, “Yunanistan, PKK başta olmak üzere terör örgütlerine yataklık yapıyor. Gerçek mülteciler Ege’de ölüme terk edilirken, AB sınırları içerisindeki bir sözde mülteci kampında yuvalanan teröristler, NATO üyesi Türkiye’ye yönelik intihar saldırıları ve terör eylemleri planlıyor. Yunanistan’ın dokunulmazlığının sona erme zamanı gelmiştir” dedi.

YUNANİSTAN’IN, BEBEK KATİLİ ÖCALAN’A DESTEĞİ

Söz konusu videoda, Yunanistan’ın hem PKK hem de FETÖ için bir sığınak haline geldiği belirtilirken bölücü terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın 1999’da Atina’ya gittiği ve Güney Kıbrıs Rum pasaportu kullandığına değinildi. Öcalan’ın Yunanistan Büyükelçisinin konutundan Nairobi Havalimanı’na nakledilirken yakalandığına da değinilen videoda, Öcalan’ın yargılanması sırasında ise Yunanistan’ın yıllarca PKK’yı nasıl desteklediğini itiraf ettiği kaydedildi.

YUNANİSTAN’DAKİ PKK KAMPI “LAVRİO” HALA AKTİF

Videoda, terörist Öcalan’ın PKK’lı militanların Lavrio kampında silah eğitimi aldığını söylediğine ve o kampın hala aktif olduğuna da vurgu yapıldı.

YUNANİSTAN, 15 TEMMUZ’DAN SONRA FETÖ’CÜLERE SIĞINAK OLDU

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ mensuplarına da açıkça destekte bulunan Yunanistan’ın, bu ülkeye kaçan darbeci teröristlerin iade edilmek yerine ülkede rahatça dolaştıkları belirtildi.
Son olarak söz konusu videoda, Türkiye’nin terör örgütlerine karşı komşusu Yunanistan başta olmak üzere, NATO müttefiki olan ülkeleri Türkiye’nin her türlü mücadelesine destek olma çağırısına yer verildi.