Ukraynalı diplomat Deşçıtsya: Polonya, Rusya'nın işgal girişimine karşı tedbir alıyor

Güncel
Manas
22 Mart 2022, 09:36
Manas
22 Mart 2022, 09:36

Ukrayna’nın Varşova eski Büyükelçisi Andriy Deşçıtsya, Polonya’nın Rus işgaline karşı hazırlandığını duyurdu. Büyükelçi Deşçıtsya, Polonya’nın Ukrayna’ya yardım etmesi gerektiğini ve işgalci Rus birliklerinin Polonya sınırına yaklaşmasını engellemesi gerektiğini vurguladı.

İşgalci Rus ordusu sadece Ukrayna için değil Polonya için de tehdit haline geldi. Ukrayna’nın devlet kanalı “Kanal 24”te konuşan Ukrayna’nın Varşova’da görev yapmış eski Büyükelçisi Andriy Destçıtsya (Andriy Deshchytsia), “Rus ordusunun Polonya’ya saldırabileceğine dair korkular var. Polonya, Rusya’nın işgal girişimine karşı tedbir alıyor. Hükumet, buna hazırlanıyor” dedi.

BÜYÜKELÇİ DEŞÇITSYA: POLONYA, BATI UKRAYNA’YI İŞGAL EDECEK BİLGİSİ BİR DEZENFORMASYONDUR

Eski Büyükelçi Andriy Deşçıtsya, Rus işgaline karşı Polonya’nın Ukrayna’ya destek vermesi gerektiğini ve Rus birliklerinin Polonya sınırına yaklaşmasını engellemesi gerektiğinin dile getirdi. Deşçıtsya aynı zamanda, “Polonya’nın, Batı Ukrayna’yı işgal edeceğine dair yayılan haberler gerçeği yansıtmıyor, bu bilgi bir dezenformasyondan ibarettir.” değerlendirmesinde bulundu.