Ukrayna, Rusya'nın KA-52 Alligator helikopteri dahil 5 hava aracını düşürdü

Güncel
qha muhabir
18 Nisan 2022, 09:57
qha muhabir
18 Nisan 2022, 09:57

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanlığı, son 24 saatte Rusya’nın 3 helikopter, 1 uçak ve 1 insansız hava aracını düşürdüğünü açıkladı.

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanlığının 17 Nisan 2022 tarihli açıklamasında, Rus ordusunun Ukrayna şehirlerini bombalamayı sürdürdüğü vurgulandı ve Ukrayna ordusunun, 5 Rus hava aracını düşürdüğü belirtildi.

Rusya’nın karada ve havada ciddi kayıplar vermeye devam ettiği ifade edilen açıklamada, son 24 saatte Rus ordusuna ait bir KA-52 Alligator, iki Mi-24 tipi helikopter, bir adet Su tipi savaş uçağı ve bir de Orlan-10 insansız hava aracının düşürüldüğü bildirildi.

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor. Bununla birlikte Rus ordusu işgal atında aldığı bölgelerden yetim çocuklar ve Rus saldırıları sonucu anne babasız kalan çocuklar da dahil olmak üzere binlerce çocuk ve yetişkini yasa dışı yollarla ve zorla Rusya’ya tahliye ediyor.