Ukrayna Müftüsü Said İsmagilov İslam alemine hitap etti

Güncel
Manas
08 Mart 2022, 01:15
Manas
08 Mart 2022, 01:15

“Umma” (Ümmet) Ukrayna Müslümanları Dini İdaresi Müftüsü Said İsmagilov, tüm İslam alemine seslendi. Müftü İsmagilov, işgalci Rusya’nın, Ukrayna’ya karşı başlattığı savaşı haksız bir saldırı olarak nitelendirdi. İsmagilov, “Putin, askerleri, sivilleri, çocuk, yaşlı fark etmeksizin öldürüyor, evleri de yakıp yıkıyor. Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanları biz ve Ukrayna hakkındaki bilgiyi, haberleri doğru yaymaya ve desteklemeye çağırıyorum.” dedi.

Ukrayna Müslümanları Dini İdaresi Müftüsü Said İsmagilov, 7 Mart 2022 tarihinde, tüm İslam alemine seslenerek Ukrayna’ya yardım ve dua edilmesi için çağrıda bulundu. Müftü, Ukrayna Müslümanlarının, Ukrayna toplumunun bir parçası olduğunu vurguladı.

Son dakika Rusya Ukrayna savaşı canlı gelişmeler: Ukrayna bombardıman  altında! Halk ülkeyi terk ediyor! - EN SON HABERLER - Galeri - Dünya

MÜFTÜ İSMAGİLOV: MÜSLÜMANLARI, BİZİ, UKRAYNA’YI DESTEKLEMEYE DAVET EDİYORUM

Ukrayna Müslümanları Dini İdaresi Müftüsü Said İsmagilov, “Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanları, biz ve Ukrayna hakkındaki bilgileri, haberleri doğru yaymaya ve desteklemeye çağırıyorum.” dedi. Ayrıca müftü, Putin’in askerlerinin sivilleri, kadınları ve çocukları öldürdüğünü, evleri yıktığını hatırlattı.