Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı: Rusya yedek asker bulmakta zorlanıyor

Güncel
qha muhabir
12 Mart 2022, 12:07
qha muhabir
12 Mart 2022, 12:07

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya’nın yedek asker bulmakta büyük sorun yaşadığı bildirildi. Ayrıca, Ukrayna Ulusal Güvenlik, Savunma ve İstihbarat Komisyonu üyesi, Belarus’un Ukrayna’yı istila etme tehdidinin devam ettiğini belirtti.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal saldırılarının 17’nci gününe girilirken Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Ukrayna topraklarına saldıran Rus ordusuna ait 31 taktik grubun etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Rusya’nın kayıplarına değinilen açıklamada, “Düşman yedek asker bulmakta büyük sorun yaşıyor” ifadelerine yer verildi.

Diğer yandan son üç günde Rus askerlerinin küçük gruplar halinde Rusya yönüne doğru kaçtığı belirtildi.

BELARUS’UN UKRAYNA’YA SALDIRI TEHDİDİ ORTADAN KALKMADI!

Öte yandan Ukrayna Ulusal Güvenlik, Savunma ve İstihbarat Komisyonu üyesi ve milletvekili Fedir Venislavskıy, katıldığı televizyon yayınında, ülkeye yönelik Belarus’un istila tehdidinin halen devam ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

İstihbarat birimlerimiz ve uluslararası ortaklarımızdan gelen bilgilere göre, Belarus’un taktik grupları, hava indirme birlikleri Ukrayna sınırlarının yakınında sürekli konuşlandırılıyor ve manevralar yapıyor. Tehdit ortadan tam olarak kalkmadı. Böyle bir istila tehdidi bizi Ukrayna-Belarus sınırında güçlü savaş birimlerini bırakmaya zorluyor.