Ukrayna'da Bayraktar alınması için kampanya başlatıldı: Bir günde 10,4 milyon dolar toplandı!

Güncel
Anife Bilal
23 Haziran 2022, 13:54
Anife Bilal
23 Haziran 2022, 13:54

Ukraynalı sunucu Sergiy Prıtula’nın Hayır Vakfı, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine destek olmak amacıyla 3 adet Bayraktar TB2 SİHA’nın tedarik edilmesi için bağış kampanyası başlattı. Vakıf, kampanyanın ilk gününde 10.4 milyon dolar topladı.

Ukraynalı sunucu Sergiy Prıtula’nın Hayır Vakfı, 22 Haziran saat 09.00’da Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine destek olmak amacıyla 3 Bayraktar TB2 SİHA’nın tedarik edilmesi için bağış kampanyası başlattığını duyurdu. Prıtula kampanyayı duyurduğu sırada yaptığı açıklamada, vakfının Bayraktarlar için 2 milyon dolar topladığını ve daha 13 milyon doların toplanması gerektiğini belirtti.

Öte yandan Prıtula bu sabah, 24 saat içinde kampanya kapsamında 10,4 milyon doların toplandığını duyurdu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan sunucu, “Üç Bayraktar için 24 saatte 10.4 milyon dolar! Ukraynalılar harika. Gereken rakamın yarısından fazlası toplandı. 4,6 milyon dolar kaldı.” diye bildirdi.

LİTVANYA HALKI UKRAYNA’YA DESTEK İÇİN 6 MİLYONA YAKIN PARA TOPLAMIŞTI

Litvanya’da Rusya’nın saldırılarına karşı Ukrayna ordusuna destek olmak amacıyla Bayraktar TB2 SİHA’ların tedarik edilmesi için bağış kampanyası başlatılmış, 3 günde 6 milyon Euro para toplanmıştı. Rusya’nın saldırılarında büyük başarılara imza atan Türk yapımı Bayraktar TB2 SİHA’ları satın almak için Litvanya’nın Türkiye ile anlaşmaya hazırlandıkları duyurulmuştu. Litvanya halkının düzenlediği bu kampanyaya Baykar Teknoloji, Bayraktar TB2’yi Litvanya’ya ücretsiz sağlayacaklarını duyurarak yanıt verdi.