Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy: Mariupol mutlaka özgür olacak!

Güncel
Manas
14 Haziran 2022, 00:12
Manas
14 Haziran 2022, 00:12

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Mariupol’ün işgalden kurtarılmasının 8’inci yıldönümünde kentin yeniden özgür olacağına dair söz verdi. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, “Mariupol şehri, 2014’te de olduğu gibi mutlaka işgalcilerden kurtarılacak ve Ukrayna bayrağı her şehirde olduğu gibi tekrar dalgalanacak.” dedi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, Mariupol’un Rusya yanlısı teröristlerden kurtarılmasının sekizinci yıldönümü dolayısıyla 13 Haziran 2022 tarihinde Telegram’da yaptığı açıklamada, Mariupol’ün tekrar özgürlüğüne kavuşacağını vurguladı. Aynı zamanda, savaştan sonraki işgal altında kalan bölgelerin de özgür olacağının altını çizdi.

“MARİUPOL’Ü ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURACAĞIZ, BU BİZİM TOPRAĞIMIZ!”

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, işgal altındaki toprakların tekrar bağımsızlığına kavuşacağına dikkat çekerek, “Var gücümüzle Ukrayna için savaşıyoruz. Mariupol şehri, 2014’te de olduğu gibi mutlaka işgalcilerden kurtarılacaktır. Ukrayna bayrağı her şehirde dalgalanacak. Çünkü, bu topraklar, bu ülke bizim; insanımız bizim!” diye yazdı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Zelenskıy Telegram üzerinden neredeyse tamamen yok olmak üzere olan Mariupol kentine ait birkaç fotoğraf yayınladı.