Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskıy, cephe hattını ziyaret etti

Güncel
Anife Bilal
06 Haziran 2022, 10:27
Anife Bilal
06 Haziran 2022, 10:27

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, dün Zaporijjya, Donetsk ve Lugansk bölgelerindeki cephe hatlarını ziyaret etti. Zelenskıy söz konusu cephe bölgelerindeki operasyonel durum ile ilgili bilgilendirildi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodımır Zelenskıy, 5 Haziran 2022 tarihinde, Zaporijjya, Donetsk ve Lugansk bölgelerini ziyaret etti. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisinden yapılan açıklamaya göre, çalışma ziyaretine Zaporijjya bölgesinden başlayan Zelenskıy, bölgedeki operasyon durum hakkında bilgi aldı ve askerlerle sohbet etti. Ayrıca Zaporijjya ziyareti çerçevesinde Cumhurbaşkanı, Rus saldırganlığı nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ve bölgedeki bir dinlenme tesisine yerleştirilen vatandaşları ziyaret etti. Sığınmacılarla sohbet eden Zelenskıy, yaşam koşullarını inceledi. 

Daha sonra Cumhurbaşkanı Donetsk bölgesindeki Bahmut kenti ve Lugansk bölgesindeki Lısıçansk kenti yakınındaki cephe hatlarında savaşan Ukrayna birliklerini ziyaret ederek ilgili cephelerdeki durum ve askerlerin lojistik desteği ile ilgili bilgilendirildi ve askerlere nişan takdim etti.