Türkiye'den Ukrayna’ya gönderilen yardım TIR'larının sayısı 86’ya ulaştı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Haziran 2022, 04:02
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Haziran 2022, 04:02

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, Türkiye’den gönderilen iki TIR insani yardım malzemesinin daha Buça’da Ukraynalı yetkililere teslim edildiğini duyurdu. Böylece, Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilen yardım TIR’larının sayısı 86’ya ulaştı.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı 24 Şubat’ta başlattığı geniş çaplı işgal saldırılarının ardından Türkiye’nin Ukrayna’ya verdiği diplomatik alandaki desteğinin yanı sıra gönderdiği yardımlar sürüyor. Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilen iki TIR insani yardım malzemesinin daha Rusya’nın hafızalara kazınan katliamlara imza attığı Buça’da, Kıyiv Valiliği ve Buça Yerel İdaresine teslim edildiğini bildirdi. Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğinden 31 Mayıs itibarıyla yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Buça ve İrpin yaralarını sarmaya devam ediyor… Türkiye’den gelen iki TIR insani yardım malzemesi bugün Buça’da Kıyiv Valiliği ve Buça Yerel İdaresine teslim edildi. Bu yardımın bir kısmı da İrpin’e gidecek. Bu vesileyle görüştüğümüz Ukraynalı dostlarımız Türkiye’den uzanan yardım eli için teşekkür ettiler. Bunlarla beraber Ukrayna’ya ulaşan yardım TIR’larımızın sayısı 86’yı buldu. Devletimizin, halkımızın, şirketlerimizin bu çabalarının Ukrayna halkında bulduğu karşılığa tekrar tekrar şahit olmak bize gurur ve mutluluk veriyor.