Türkiye'den, bölücü terör örgütü PKK/YPG/SDG'nin Afrin'de düzenlediği saldırıya tepki

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
13 Haziran 2021, 11:25
Ayyıldız Huri Kaptan
13 Haziran 2021, 11:25

Bölücü terör örgütü PKK/YPG/SDG, Afrin’deki El Şifa Hastanesine saldırarak çok sayıda sivilin ölmesine ve yaralanmasına neden oldu. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, terör saldırısını şiddetle lanetleyerek, “Milli güvenliğimize ve Suriyeli sivillere tehdit teşkil eden tüm terör örgütleriyle her zaman ve her yerde mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi yineliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bölücü terör örgütü PKK/YPG’nin dün gerçekleştirdiği saldırıda Afrin’deki hastanede tedavi gören 13 sivil hayatını kaybetti, 27 sivil yaralandı. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı saldırıya sert tepki gösterdi. Saldırının şiddetle lanetlendiği açıklamada, uluslararası topluma “teröre desteğe son verin” çağrısında bulunularak şunlar kaydedildi:

“ŞİDDETLE LANETLİYORUZ”

“Afrin şehir merkezine ve Suriye Amerikan Tıp Derneği destekli El Şifa Hastanesine ve Acil Bölümü’ne bugün (12 Haziran) PKK/YPG/SDG tarafından Tel Rıfat’tan yapılan, aralarında sağlık çalışanlarının da bulunduğu çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına yol açan terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Hayatını kaybeden Suriyeli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Masum sivilleri ve Suriye halkına her koşulda hizmet vermek için yılmadan çalışan sağlık çalışanlarını top ve füzeyle hedef almaktan çekinmeyen PKK/YPG/SDG, terör örgütü kimliğini ve kanlı yüzünü bir kez daha göstermiştir.”

TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEĞİ SONLANDIRIN ÇAĞRISI

“Bu itibarla, uluslararası toplumu gerçekleri görmeye, farklı isimler altında faaliyet gösteren bu terör örgütüne desteklerini sonlandırmaya davet ediyoruz.
Milli güvenliğimize ve Suriyeli sivillere tehdit teşkil eden tüm terör örgütleriyle her zaman ve her yerde mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğimizi yineliyoruz.”