TSK; kara, hava ve denizden orman yangınlarıyla mücadeleye destek veriyor

Güncel
Ozan Barış Erim
04 Ağustos 2021, 20:05
Ozan Barış Erim
04 Ağustos 2021, 20:05

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), kara, hava ve denizden orman yangınlarıyla mücadeleye destek veriyor. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İHA’ların yangın bölgelerini 7/24 havadan izleyerek anlık görüntü aktarımı sağladığını bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, kara, hava ve denizden orman yangınlarıyla mücadeleye destek verildiğine ilişkin açıklamada bulundu. AA’nın aktardığına göre, MSB’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Hava Kuvvetlerinin yangınla mücadele için hava sahası kullanım izni, uçuş trafiğini takip ve koordineyle yer destek hizmeti sağlamaya devam ettiği belirtildi.

İHA’LAR 7/24 BÖLGEYİ İZLİYOR

Hava Kuvvetlerine ait İHA’ların da yangın bölgelerini 7/24 havadan izleyerek anlık görüntü aktarımı sağladığı bildirilen paylaşımda, şunlar kaydedildi:

“Deniz Kuvvetlerimize ait çıkarma gemisi ve yangın söndürme ekipleri, Muğla’daki Türkevleri-Ören sahiline denizden yanaşarak yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına devam ediyor. Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığımız Isparta’nın Çandır bölgesindeki yangın söndürme ve soğutma çalışmalarına itfaiye, arazöz, dozer, su tankeri ve personelimiz ile destek sağlıyor.”