Şırnak ve Hakkari'de bölücü teröre karşı Eren Operasyonları başladı

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
29 Nisan 2021, 10:16
Ayyıldız Huri Kaptan
29 Nisan 2021, 10:16

İçişleri Bakanlığı, Şırnak ve Hakkari’de Eren Cudi-Besta ve Eren Kazan-Oğul operasyonlarının başlatıldığını bildirdi. Pençe Şimşek ve Pençe Yıldırım operasyonları ile eş zamanlı başlatılan Eren Cudi-Besta ve Eren Kazan-Oğul operasyonlarına 5 bin 280 personel katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı koordinesinde, Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonları ile eş zamanlı olarak yurt içinde yeni operasyonlar hayata geçiriliyor. İçişleri Bakanlığı bugün bölücü terör örgütünü etkisiz hale getirmek amacıyla, Şırnak’ta “Eren Cudi-Besta”, Hakkari’de “Eren Kazan-Oğul” operasyonlarının başlatıldığını açıkladı. Operasyonlarda Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı sevk ve idaresinde, Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 352 operasyonel timin bulunduğu 5 bin 280 personel görev aldığı bildirildi.

Eren Cudi-Besta ve Eren Kazan-Oğul operasyonları başladı

EREN OPERASYONLARINDA 22 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılması için 11 Ocak’ta başlatılan Eren Operasyonları kapsamında bugüne kadar 22 terörist etkisiz hale getirildiği aktarıldı. Operasyonlarda 75 işbirlikçi yakalanırken, 666 mağara, sığınak ve depo imha edildiği ve çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildiği belirtildi.
Bakanlık tarafından Eren Operasyonlarının, halkın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ettiğini kaydedildi.