Rusya, Zaporijjya kentine füze attı: Bir kişi hayatını kaybetti

Güncel
Anife Bilal
26 Nisan 2022, 13:00
Anife Bilal
26 Nisan 2022, 13:00

Rusya, bu sabah saatlerinde Ukrayna’nın Zaporijjya kentine füze saldırısı düzenledi. Bir işletmenin hedef alındığı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti.

Rus işgalciler, bu sabah saat 6.40 civarında Ukrayna’nın Zaporijjya kentine füze attı. Zaporijjya Bölgesi Askeri İdaresinden yapılan açıklamada, “Sabah saatlerinde iki Rus güdümlü füzesi bir işletmeye isabet etti. Üçüncü füze havada patladı. İşletmeye ait altyapı zarar gördü. İlgili kurumlar olay yerinde çalışmaya devam ediyor. Ön bilgilere göre bir kişi hayatını kaybetti ve bir kişi yaralandı” denildi.

Rusya’nın bu sabah attığı güdümlü füzelerin çok alçak bir yükseklikte Zaporijjya Nükleer İstasyonu üzerinden geçtiği bildirilmişti.

BİR GÜN ÖNCE RUSYA 5 TREN İSTASYONUNA SALDIRDI

Ukrayna Demiryolları (Ukrzaliznytsia) Yönetim Kurulu Başkanı Oleksandr Kamışın, işgalci Rusya’nın, 25 Nisan 2022 tarihinde sabah saatlerinde ülkedeki farklı bölgelerde bulunan 5 tren istasyonunu bombaladığını duyurmuştu. Vinnıtsa bölgesindeki tren istasyonuna yapılan saldırıda, 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 18 kişinin yaralandığı aktarılmıştı.