Rusya, Ukrayna'nın Pavlograd bölgesine füze attı

Güncel
Anife Bilal
02 Nisan 2022, 18:00
Anife Bilal
02 Nisan 2022, 18:00

Rus işgal güçleri, Ukrayna’daki yerleşim yerlerini vurmayı sürdürüyor. Rusya, bugün Dnipropetrovsk bölgesinde bulunan Pavlograd kenti yakınlarına füze saldırısı düzenledi.

Rusya, bomba ve füze atarak Ukrayna’nın altyapısını yok etmeye devam ediyor. Rus ordusunun, 2 Nisan 2022 tarihinde Pavlograd bölgesine füze attığı bildirildi. Füzelerden birinin demiryoluna isabet etmesi sonucu raylar ve katenerlerin (Demiryolu taşıtlarına elektrik enerjisi sağlamak amacıyla kullanılan hatların genel adı.) ağır hasar gördüğü bildirildi. Ayrıca işgalci Rus saldırıları sonucu da birkaç evin zarar gördüğü kaydedildi. İkinci füzenin ise açık bir alana isabet ettiği aktarıldı. Saldırılarda bir kişi yaralandı.

Rusya, 23 Mart 2022 tarihinde Ukrayna’nın Dnipropetrovsk bölgesinde bulunan Pavlograd kentini füzeyle vurmuştu. Saldırı sonucu kentteki tren istasyonu tahrip olmuş ve bir kişi hayatını kaybetmişti.

RUSYA UKRAYNA’YA KARŞI SAVAŞ BAŞLATTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal başlattığını duyurdu. Rus ordusu Ukrayna’daki kritik altyapı tesisleri, havaalanları, sivil yerleşim birimlerini bombalıyor.  Öte yandan Rus ordusunun Ukrayna’daki kayıpları artmaya devam ediyor. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Oleksiy Arestovıç, 21 Mart 2022 tarihine yaptığı açıklamada, Ukrayna’da 26 gün içinde Rusya’ya ait 3 taarruz ordusu ve bir hava ordusunun imha edildiğini bildirmişti.