Rusya, Ukrayna'nın farklı bölgelerine saldırmaya devam ediyor

Güncel
Anife Bilal
25 Nisan 2022, 11:38
Anife Bilal
25 Nisan 2022, 11:38

Rusya, Ukrayna’nın farklı bölgelerine saldırmaya devam ediyor. Rus işgalcilerin, 24 Nisan’ı 25’ine bağlayan gece Ukrayna’nın farklı bölgelerinde düzenlediği saldırılar sonucu en az 9 kişi hayatını kaybetti.

Rus işgal güçlerinin, 24 Nisan’ı 25’ine bağlayan bağlayan gece Ukrayna’nın Dnipropetrovsk, Poltava, Harkiv, Lugansk, Donetsk, Mıkolayiv, Herson bölgelerine saldırdığı bildirildi. İşgalcilerin Dnipropetrovsk bölgesine Uragan çoklu roketatar sistemleri ile ateş açtığı, Poltava bölgesine füze attığı, Harkiv’e ise topçularla saldırmaya devam ettiği belirtildi.

Poltava bölgesi yetkilileri, Rusya’nın gece saatlerinde Kremençuk’taki petrol deposuna ve termik santraline füze ile saldırdığını duyurdu. Açıklamaya göre, saldırıda bir kişi hayatını kaybetti ve 7 kişi yaralandı.  

Dnipropetrovsk bölge idaresinden yapılan açıklamada, Rus ordusunun işgal altına aldığı Herson bölgesinde yerleştirdiği Uragan çoklu roketatar sistemleri ile bölgeye saldırdığı aktarıldı. 

Bununla birlikte işgalciler topçu sistemleriyle Harkiv kentine ve Harkiv bölgesindeki yerleşim yerlerine saldırmaya sürdürdüğü ifade edilirken son bir günde bölgede en az 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 11 kişinin yaralandığı bildirildi. 

Rus ordusunun yoğun saldırıları altında kalan Lugansk bölgesinde son bir günde 3 çok katlı bina ve 4 müstakil ev yandı. Ayrıca Rus işgalcilerin 3. kez Lısıçansk petrol fabrikasını hedef aldığı belirtildi.

Donetsk bölgesinde devam eden saldırılar sonucu 2’si çocuk 6 kişi hayatını kaybetti.

Rus ordusunun işgal altına aldığı Herson bölgesinde de saldırıların devam ettiği ayrıca bölgenin insani kriz eşliğine geldiği aktarıldı.