Rusya-Ukrayna heyetleri, bugün müzakerelerin 4. turunu gerçekleştirecek

Güvenlik
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Mart 2022, 09:49
Ayyıldız Huri Kaptan
14 Mart 2022, 09:49

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak, Rusya ile Ukrayna heyetleri arasındaki müzakerelerin ön sonuçlarının ele alınması için bugün müzakerelerin dördüncü turunun bugün çevrim içi olarak gerçekleştirileceğini duyurdu.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik 24 Şubat’tan bu yana aralıksız süren işgal saldırılarında 19’uncu güne girilirken, Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Mihail Podolyak, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, müzakerelerin çevrim içi olarak aralıksız devam ettiğini belirtti. Çalışma gruplarının sürekli çalıştığını ifade eden ve çeşitli konuların dikkat gerektirdiğine işaret eden Podolyak, “14 Mart’ta müzakerelerin ön sonuçlarını görüşmek için müzakereler yapılacak.” dedi.

Halkın Hizmetkarı partisi lideri, Ukrayna milletvekilleri David Arahamiya, Rusya ile müzakerelerin bu sabah video bağlantısı üzerinden saat 10:30’da başlayacağını kaydetti.

Diğer yandan Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskıy’ın danışmanlarından Oleksiy Arestovıç (Oleksiy Arestovych), Rusya-Ukrayna arasındaki müzakerelerin devam ettiğini belirterek Mariupol’daki durumun özellikle Ukrayna makamlarının başlıca odak noktası olduğunu vurgulamıştı.