Rusya'nın Ukrayna'nın Vinnıtsa şehrine düzenlediği füze saldırısında ölü sayısı 21'e yükseldi!

Güncel
qha muhabir
14 Temmuz 2022, 18:27
qha muhabir
14 Temmuz 2022, 18:27

Rus işgal güçlerinin, Ukrayna’nın Vinnıtsa şehrine düzenlediği füze saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 21’ye, yaralıların sayısı ise 52’ye yükseldi. Hastaneye kaldırılanlardan 34’ünün durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

Rus işgal güçleri, Ukrayna’ya karşı savaş başlatmasından bu yana sivillere ve sivil yapılara saldırmaya devam ediyor. Rus işgalciler, 14 Temmuz 2022 sabahı Ukrayna’nın Vinnıtsa (Vinnytsya) şehrine füze saldırısı düzenledi. Füzenin isabet ettiği yerde yangın çıktı.

Ukrayna Devlet Acil Servisine göre saldırı sonucunda 3’ü çocuk olmak üzere en az 21 sivil hayatını kaybetti. Dördü çocuk olmak üzere 52 kişinin hastaneye kaldırıldığı ve bunların 34’ünün durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Bu sayıların daha çoğalacağından endişe duyuluyor.

FÜZELER KARADENİZ’DEKİ RUS DENİZALTILARINDAN FIRLATILDI

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Kırılo Timoşenko (Kyrylo Timoshenko), saldırının Karadeniz’de konuşlu Rus denizaltılarından fırlatılan kalibr seyir füzeleriyle gerçekleştirildiğini söyledi.

KULEBA: RUSYA TERÖRST BİR DEVLETTİR!

Konuyla ilgili Twiter üzerinden açıklama yapan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, “Rusya’nın Vinnıtsa’ya düzenlediği füze saldırısının ardından, şimdiye kadar 20’den fazla sivilin öldüğü doğrulandı. Görüntülerde yeni yürümeye başlayan çocuk da dahil olmak üzere üç çocuk var. Bu terördür. (Rusya) korkuyu yaymak için sivillerin kasten öldürüyor. Rusya terörist bir devlettir ve yasal olarak bu şekilde tanınmalıdır” ifadelerini kullandı.