Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Türkiye ile ilgili küstah açıklama!

Güncel
Ozan Barış Erim
12 Nisan 2021, 15:37
Ozan Barış Erim
12 Nisan 2021, 15:37

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye’nin Ukrayna’ya insansız hava araçları (İHA) tedarik etmesine ilişkin küstah açıklamalarda bulundu. Lavrov, Türkiye’yi adeta tehdit ederek, “Moskova, Türkiye ve diğer ülkeleri Kıyiv’in militarist eğilimlerinin teşvik edilmemesi konusunda uyarıyor” ifadelerini kullandı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Kahire’de Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri’yle bir araya gelmesinin ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Basın toplantısında bir basın mensubunun Lavrov’a, Türkiye’nin Ukrayna’ya verdiği İHA’larla ilgili soru sorması üzerine Rusya’nın Ankara ve diğer başkentleri, Kıyiv’in militarist eğilimlerinin teşvik edilmemesi konusunda uyardığını belirtti.

“TÜRKİYE VE TÜM DÜNYAYI UYARIYORUZ”

Rusya’nın Türkiye dahil tüm ülkeleri Ukrayna konusunda uyardığını belirten Lavrov, “Tüm ilgili ülkelere, Türkiye de bunlardan biri, mevcut durumu, Kıyiv rejiminin ebedi militarist açıklamalarını incelemelerini tavsiye ettiğimizi ve bu militarist eğilimleri teşvik etmemeleri konusunda uyardığımızı belirtmek isterim” diye konuştu.