Rus vatandaşından Ukraynalı çocuklarla ilgili kan donduran sözler!

Güncel
Anife Bilal
11 Mayıs 2022, 18:58
Anife Bilal
11 Mayıs 2022, 18:58

Ukrayna istihbaratı Rus askerlerinin akrabalarıyla yaptıkları telefon görüşmelerinin kayıtlarını yayınlamaya devam ediyor. Rus vatandaşlarının nefret dolu ifadeleri dünyayı şok ediyor. Ukrayna Güvenlik Servisinin (SBU) paylaştığı kayıtlardan birinde bir Rus kadın, asker olan eşini Ukraynalı çocuklara işkence yaparak öldürme çağrısında bulunuyor.

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), bir Rus askerin eşiyle yaptığı telefon görüşmesinin kaydını paylaştı. Rus kadının eşine söylediği sözler kan donduruyor. Kadın, asker eşine, Ukraynalı çocukların işkenceyle öldürülmesi gerektiğini söylüyor. İşgal altındaki Ukrayna bölgelerinden Rusya’ya yasa dışı olarak tahliye edilen Ukraynalı çocukların, Rus sembolleri çizmek istemediğini anlatan kadın, “Hepsinin öldürülmesi gerekiyor. Ben onlara ilaç verip ‘Acı çekerek ölün!’ derdim. Cinsel organlarını keserdim, sırtlarında yıldız çizerdim. Acı çektirmek için her gün bir kulak, bir parmak keserdim.” ifadelerini kullandı.

İŞGALCİLER UKRAYNA VATANDAŞLARINI RUSYA’YA SÜRÜYOR!

24 Şubat 2022 tarihinde Ukrayna’ya karşı geniş çaplı işgal saldırısı başlatan Rusya, yoğun çatışmaların devam ettiği bölgelerde yaşayan sivillerin Ukrayna’nın güvenli bölgelerine tahliye olmasına izin vermiyor. Kıyiv yönetimiyle tahliye için insani koridor açma konusunda yapılan anlaşmalara rağmen işgalci Rus askerleri, saldırıların devam ettiği bölgelerden Ukrayna’nın güvenli bölgelerine çıkmak isteyen sivillere ateş açıyor. Dolayısıyla devamlı ateş altında kalan siviller, Rus saldırılarından kaçmak ve canını kurtarmak için Rusya’ya tahliye olmayı kabul ediyor. Ayrıca işgalciler, yetim çocukları ve saldırılardan dolayı anne babasını kaybeden birçok çocuğu yasa dışı olarak Rusya’ya kaçırıyor.

RUSYA DEVLET DÜZEYİNDE İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAPIYOR!

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Rus işgalcilerin bu tür eylemlerinin adam kaçırma olarak nitelendirilebileceğini belirterek, “Aslında, uluslararası insancıl hukuku ve temel insanlık standartlarını ihlal eden Rusya, devlet düzeyinde çocuk kaçakçılığı yapıyor ve Ukrayna ulusunun geleceğinin yok edilmesi için uğraşıyor…” ifadelerine yer verdi.