Rus ordusu, Ukrayna'da 135 hastaneyi bombaladı ve 6 sağlık görevlisini öldürdü!

Güncel
Manas
21 Mart 2022, 20:27
Manas
21 Mart 2022, 20:27

İşgalci Rus ordusu, Ukrayna’da sağlık kurumlarına da saldırmaya devam ediyor. İşgalciler, Ukrayna’da 135 hastaneybombalayarak 6 sağlık görevlisini öldürdü ve 16 kişiyi yaraladı. Ukrayna Sağlık Bakanı Viktor Lyaşko, Rus askerlerinin saldırı sonucu verilen kayıplarından bahsetti.

İşgalci Rus ordusu 24 Şubat’tan bu yana, uluslararası sözleşmeyi ihlal ederek Ukrayna’da devlete ait tıbbi tesislere de saldırmaya devam ediyor. Ukrayna Sağlık Bakanı Viktor Lyaşko, Ukrayna Medya Merkezi’ndeki bir brifingde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Lyaşko, “Rus teröristlerin sağlık çalışanlarını rehin aldığı durumlar da var.” dedi.

Ukrayna'daki Türk vatandaşları savaş dehşetini anlattı! Bomba sesleri... -  Gündem Haberleri

UKRAYNA SAĞLIK BAKANI: RUS ORDUSU 135 HASTANEYİ BOMBALADI

Ukrayna Sağlık Bakanı Lyaşko, işgalci Rus birliklerinin Ukrayna’nın sağlık kurumlarını bombaladığına dikkat çekerek, “Rus ordusu, 135 hastane bombaladı, 9’u yıkıldı. 6 Ukraynalı sağlık görevlisi öldü, 16 kişi yaralandı ve 43 ambulans da ateşe verildi.” dedi.

Ayrıca Bakan Lyaşko, “Dün tüm dünya için göze batan bir vaka vardı. İnsani yardım konvoyuna eşlik eden bir ambulans tugayı rehin alındı. Neyse ki, sağlık görevlileri şimdi Ukrayna’nın kontrol ettiği bölgede güvende.” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı 24 Şubat’tan beri devam ediyor. İşgalciler, önemli altyapı tesislerini, Ukrayna şehirlerinin ve köylerinin yerleşim alanlarını bombalıyor ve yok ediyor.

Yaklaşık 3 milyondan fazla sığınmacı Ukrayna’yı terk etti ve 11-12 milyonu da ülke içinde yerinden edildi.