Rus işgalciler, Ukrayna'nın Lviv ve Sumı bölgesine füze attı!

Güncel
Manas
15 Mayıs 2022, 10:46
Manas
15 Mayıs 2022, 10:46

Rus işgalcilerin, gece saatlerinde Ukrayna’nın Sumı bölgesine bağlı Şostka ilçesine ve Lviv bölgesindeki bir askeri altyapı tesisine füze attığı bildirildi. Sumı bölgesinde bulunan Ohtırka Bölge Askeri İdaresi Başkanı Dmıtrı Jıvıtskıy, saldırı ile ilgili, “Saat 22.00 sularında Sumı bölgesine bağlı Şostka ve Şpılevka köylerine füze saldırısı düzenlendi. Düşmanlar evlere büyük zarar verdi.” dedi.

İşgalci Rus birlikleri, Ukrayna’nın doğu kısmında bulunan kasaba ve köylere füze atmaya devam ediyor. Sumı bölgesinde bulunan Ohtırka Bölge Askeri İdaresi Başkanı Dmıtrı Jıvıtskıy, 15 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Sumı bölgesine bağlı köyler ve Lviv bölgesindeki askeri altyapıların işgalci Rus ordusu tarafından füzeyle vurulduğunu duyurdu.

İŞGALCİLER, SABAHA KADAR FÜZE ATMAYA DEVAM ETTİ

Sumı bölgesinde bulunan Ohtırka Bölge Askeri İdaresi Başkanı Dmıtrı Jıvıtskıy, işgalcilerin saldırılarının sabaha kadar devam ettiğine dikkat çekerek, “Saat 22.00 civarlarında Sumı bölgesine bağlı Şpilevka köyüne füze saldırısı düzenlendi. Düşmanlar evlere büyük zarar verdi. Gece 02:00’da düşman füzeyle Şostka bölgesinin altyapısına önemli hasar verdi. Sabaha karşı ise 04:30 civarlarında Lviv’de askeri altyapı tesislerinden birine füze saldırısı düzenlendiği tarafımıza bildirildi. İşgalcilerin, füze saldırıları sabaha kadar devam etti.” ifadesini kullandı. Ayrıca Jıvıtskıy, Rus saldırı sonucu her hangi bir can kaybının yaşanmadığını sözlerine ekledi.