Rus işgalciler, Ukrayna doğusundaki Lugansk bölgesinde tahıl asansörünü bombaladı

Güncel
Manas
03 Mayıs 2022, 15:23
Manas
03 Mayıs 2022, 15:23

Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesinde bulunan Lugansk sürekli işgalci Rus ordusunun saldırısı altında. Rusya, Lugansk bölgesindeki Rubejnoye’deki bir tahıl asansörünü bombalayarak tamamen yok etti. Lugansk Askeri İdaresi Başkanı Sergiy Gayday (Serhıy Hayday), “Rus işgal güçleri, 2020’de açılan tahıl asansör kompleksini tamamen yok etti.” dedi.

İşgalci Rus ordusu Ukrayna’ya karadan ve havadan saldırmaya devam ediyor. Lugansk Askeri İdaresi Başkanı Sergiy Gayday (Serhıy Hayday) 3 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rus işgal güçlerinin bir gün içinde bin 500 ton kapasiteli tahıl kurutma makinesi, separatör, kantar ve otomatik numune alıcının yanı sıra yeni ekipmanlara sahip bir laboratuvarı yok ettiğini duyurdu.

“RUS ORDUSU, TEK SEFERDE 30 BİN TON TAHIL DEPOLADIĞI KOMPLEKSİ YOK ETTİ”

Lugansk Askeri İdaresi Başkanı Sergiy Gayday, Rus işgal birliklerinin, Ukrayna’daki çok sayıda konutu, altyapı tesisini, eğitim kurumlarını ve tüm hastanelerini bombaladığının altını çizerek, “Rus işgal güçleri, 2020’de açılan tahıl asansör kompleksini tamamen yok etti. Dolayısıyla tek seferde 30 bin ton tahıl depolayabilecek bir kompleks yok oldu.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Gayday, Rus askerlerinin daha önce Severodonetsk’teki tüm gıda depolarını da yok ettiğini kaydetti.