İşgalciler, Mikolayiv asker kışlasın vurdu: 8 asker hayatını kaybetti

Güncel
Manas
08 Mart 2022, 03:14
Manas
08 Mart 2022, 03:14

İşgalci Rus askerleri, Ukrayna’nın Mıkolayiv kentindeki kışlalara ateş açtı ve Kalibr seyir füzesi ile vurdu. Mıkolayiv Valisi Vitaliy Kim, söz konusu saldırıda, sekiz kişinin öldüğünü, sekiz kişinin kayıp olduğunu ve 19 kişinin de yaralandığını açıkladı.

24 Şubat’tan bu yana Ukrayna’ya kesintisiz saldıran işgalci Rus birlikleri, 7 Mart günü akşam saatlerinde bu kez Mıkolayiv asker kışlasını hedef aldı. İşgalciler, kışlayı Kalibr seyir füzesi ile vurdu. Mıkolayiv Valisi Vitaliy Kim, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada işgalciler tarafından atılan roketin 79. Tugay’ın bulunduğu yere düştüğünü ifade etti.

RUS İŞGALCİLER, MIKOLAYİV’DE KIŞLAYI VURDU: 8 ASKER ÖLDÜ, 8 ASKER YARALANDI

Vali Kim, patlama ile ilgili, “Düşman saldırısı sonucu en az sekiz asker öldü ve sekiz kişiye ise ulaşılamıyor. Ayrıca 19 yaralı asker de hastaneye kaldırıldı.” dedi.

Внаслідок обстрілів на Миколаївщині виникли три пожежі, один чоловік загинув

Öte yandan 7 Mart’ta eş zamanlı olarak Rus işgalci güçler, güneydeki Ukrayna şehrine saldırarak Mıkolayiv’i ele geçirmeye çalıştı. Ukrayna ordusu anında karşılık vererek işgalcilerin saldırısını püskürttü. Şehirde, yine Rus askerlerinin ateş açması sonucu üç yerde yangın çıktı. Ukrayna Devlet Acil Servisinden gelen açıklamaya göre, yangında bir kişi hayatını kaybetti.