Rus işgalciler Harkiv'in merkez meydanını bombaladı: 7 sivil öldü!

Güncel
Anife Bilal
01 Mart 2022, 15:19
Anife Bilal
01 Mart 2022, 15:19

Rus işgalci ordusu, bu sabah saatlerinde Harkiv Valilik binasının bulunduğu Özgürlük Meydanı’na hava saldırısı düzenledi. Ön tahminlere göre saldırıda, 1’i çocuk toplamda 10 kişi hayatını kaybetti.

Rusya, Ukrayna’da sivil altyapı tesislerini ve ulaşım araçlarını hedef almaya devam ediyor. Rus işgalciler, bu sabah kentin merkezine,  Harkiv Valilik binasının bulunduğu Özgürlük Meydanı’na hava saldırısı düzenledi.

1’İ ÇOCUK 6 SİVİL ÖLDÜ 20 YARALI

Ukrayna Acil Durum Servisinden yapılan açıklamada, ön tahminlere göre Rusya’nın Harkiv Valilik binasına gerçekleştirdiği saldırı sonucu, 1’i çocuk 7 kişinin hayatını kaybettiği ve en az 24 kişinin yaralandığı aktarıldı.

PODOLYAK: RUSYA’NIN AMACI SİVİLLERİ ÖLDÜRMEK VE ALYAPIYI YOK ETMEK

Harkiv’deki saldırıdan sonra açıklama yapan Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Danışmanı Mıhaylo Podolyak, “Maskeler düştü. Rusya kent merkezlerini aktif bir şekilde bombalıyor, yerleşim yerlerini doğrudan füze ve top ateşine tutuyor. Rusya’nın hedefi açıkça belli; insanlar arasında panik yaratmak, sivilleri öldürmek ve altyapıyı yok etmek istiyorlar. Ukrayna haysiyetle savaşıyor.” ifadelerini kullandı.