Rusya Mariupol'e menşei bilinmeyen bir tür zehirli madde attı!

Güncel
_QHA Ankara
11 Nisan 2022, 22:46
_QHA Ankara
11 Nisan 2022, 22:46

Rusya’nın Ukrayna’da sivilleri hedef alan saldırıları her geçen gün farklı boyutlara evriliyor. Bugün işgalci Rus birliklerinin ablukası altındaki Mariupol’den edinilen bilgilere göre, Rus İHA’ları, Ukrayna ordusu ve sivillerine karşı zehirli madde içeren bir tür silah kullanıyor. Söz konusu maddenin insansız hava araçlarından atıldığı ve hedef alınan bölgede insanların solunum yetmezliği yaşadığı öğrenildi.

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı işgal girişimi ve saldırıları devam ediyor. Ukrayna’da sivilleri hedef almaktan çekinmeyen Rus ordusu, fosfor bombası ve zehirli gaz kullanımı ile savaş suçu işlemeye devam ediyor. Bölgeden edinilen bilgilere göre, yaklaşık bir saat önce Rus işgalci birlikleri, Mariupol’deki Ukraynalı askerlere ve sivillere karşı bilinmeyen zehirli bir madde kullandı. Söz konusu zehirli madde düşmana ait İHA’dan atıldı. Kurbanların solunum yetmezliği yaşadığı öğrenildi.

RUS İŞGALCİLERİN ÇEKİLDİĞİ BUÇA’DAKİ KATLİAM GÖRÜNTÜLERİ DÜNYADA ŞOK ETKİSİ YARATMIŞTI!

Ukrayna’da 40 gündür saldırı ve işgal girişimlerine devam eden Rus ordusu, ülkede kadın, çocuk demeden sivilleri hedef almaya devam ediyor. Önceki gün, Kıyiv yakınlarındaki Buça ve Irpin’de Rus ordusunun çekilmesinin ardından ortaya çıkan vahşet tüm dünya kamuoyunun ilgisini bölgeye yöneltti. Zira, Buça sokakları cesetlerle doluydu. Cumhurbaşkanı Zelenskıy, ilk belirlemelere göre, sadece Buça’da 300’e yakın insanın katliama maruz kaldığını bildirdi.

RUS ORDUSU KIYİV BÖLGESİNDE KATLİAM YAPTI!

İnsan hakları kuruluşları ve haber ajansları, Buça’daki bu görüntüleri doğruladı. Kent, Rusların kontrolü altındayken sokaklarda günlerdir duran cesetlerin bulunduğunu açıkladı. Bilindiği gibi, ​​​​​​​Ukrayna’nın başkenti Kıyiv yakınlarındaki Buça şehrini Rus güçlerinden 1 Nisan’da kurtaran Ukrayna ordusu, binaları yıkılmış, sokakları ceset dolu bir şehirle karşılaşmıştı. Buça’daki cenaze hizmetleri çalışanı bu sabah yaptığı açıklamada yaklaşık 350 cesedi gömdüklerini ve hala gömülecek çok cesedinin bulunduğunu belirtti.