Polonya ve Almanya'nın gönderdiği tanklar Ukrayna'ya ulaştı

Güvenlik
qha muhabir
26 Temmuz 2022, 09:13
qha muhabir
26 Temmuz 2022, 09:13

Polonya ve Almanya, Rus işgaline karşı direnen Ukrayna’ya tank yardımı yapmayı taahhüt etmişti. Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, iki ülkeden gönderilen tankların Ukrayna’ya gelmeye başladığını duyurdu.

Polonya ve Almanya, Ukrayna’ya tank gönderdi. Polonya Savunma Bakanlığı Silahlanma Ajansı Sözcüsü Krzysztof Platek yaptığı açıklamada, T-72 ve PT-91 Twardy tankının Ukrayna’ya nakledildiğini açıkladı. -Platek açıklamasında, “200’den fazla T-72 tankının ve belirli sayıda PT-91 Twardy tankının Ukrayna’ya nakledilmesinin ardından Polonya’da ortaya çıkan tank eksikliği, sermaye fazlası ile tamamen telafi edilecektir” ifadesini kullandı.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi Başkanı Andriy Yermak, ise Polonya’nın yardımını doğrulayarak, “Polonya’nın PT-91 Twardy Ana muharebe tankları Ukrayna’da. Dost kara günde belli olur. Polonyalı dostlarımıza çok müteşekkiriz” değerlendirmesini yaptı.

ALMANYA’DAN GÖNDERİLEN TANKLAR DA GELMEYE BAŞLADI

Almanya tarafından da tanklarının gelmeye başladığını ifade eden Yermak, “Almanya’nın ilk üç ‘Gepard’ uçaksavar tankları Ukrayna’da. Bir düzine daha geliyor. Alman dostlarımıza kararlılıkları için çok teşekkür ederiz” şeklinde açıklama yaptı.