Pençe-Kilit Operasyonu'nda bir asker şehit oldu, 4 asker yaralandı

Güncel
qha muhabir
26 Nisan 2022, 16:21
qha muhabir
26 Nisan 2022, 16:21

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyon bölgesinde teröristler tarafından yapılan roketatar saldırısı sonucunda Sözleşmeli Er Yunus Kalkan’ın şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını açıkladı.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığından 26 Nisan 2022 tarihinde yapılan açıklamada, Irak’ın kuzeyinde başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde Sözleşmeli Er Yunus Kalkan’ın şehit olduğu ve 4 askerin de yaralandığı bildirildi.

Bakanlığın konuya ilişkin açıklamasında yer alan ifadeler şöyle:

Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 26 Nisan 2022 tarihinde, bir unsurumuza teröristlerce yapılan roketatar saldırısında kahraman silah arkadaşımız İs.Söz. Er Yunus Kalkan şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

Pençe Kilit Harekâtı kapsamında, daha önce bölücü terör örgütü mensuplarının kurduğu EYP’nin patlaması sonucunda Üsteğmen Ömer Delibaş şehit olmuştu.