Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde iki Türk askeri şehit oldu

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Temmuz 2022, 16:23
Ayyıldız Huri Kaptan
07 Temmuz 2022, 16:23

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki bir üsse bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu üç Türk askeri yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yaralı askerlerden Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca ile Piyade Uzman Çavuş Ömür Ertuğrul Sarı’nın şehit olduğunu bildirdi.

Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üs bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu 3 asker yaralandı. Türkiye Milli Savunma Bakanlığı (MSB), yaralı askerlerin hızla hastaneye sevk edildiğini ve tedavilerine başlandığını bildirdi. MSB’den bugün konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yaralılarımızdan Piyade Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Koca, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”

ŞEHİT SAYISI İKİYE YÜKSELDİ

MSB’den yapılan ikinci bir açıklamada ise “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize 07 Temmuz 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda yaralanan kahraman silah arkadaşımız P. Uzm. Çvş. Ömür Ertuğrul Sarı yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur” ifadeleri yer aldı.