Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde bir Türk askeri şehit oldu!

Güvenlik
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Haziran 2022, 15:07
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Haziran 2022, 15:07

Türkiye, Kuzey Irak’ta bir askerini daha şehit verdi. Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş’ın şehit olduğunu bildirdi.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş şehit oldu. Türkiye Milli Savunma Bakanlığından bugün yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki bir üs bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş’ın şehit olduğu bildirildi. Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından bugün şehit Piyade Uzman Çavuş Sercan Baş için yayımlanan taziye mesajında, “Kahraman silah arkadaşımız 21 Haziran 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” dedi.