Kuleba: Ukrayna'nın kendisini savunmasına yardımcı olacak ortaklara ihtiyacı var, özellikle havada

Güncel
Anife Bilal
03 Mart 2022, 19:00
Anife Bilal
03 Mart 2022, 19:00

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, bir kere daha uluslararası ortaklara Ukrayna üzerindeki hava sahasını kapatma çağrısı yaptı. Kuleba, “Bu, Ukrayna için gerçek bir Halk Savaşıdır! Putin’in kazanma şansı yok. ifadelerine vurgu yaptı.

Rusya bir hafta önce Ukrayna’ya karşı geniş çaplı saldırı başlattı. Rus ordusu ilerleyişinde planladığı gibi başarılı olamayınca sivil halkı hedef aldı. Rus uçakları ve füze sistemleri ülkenin farklı yerlerindeki kent ve köyleri bombalıyor. Sosyal medyada Energodar kentindeki Rus ordusunu durdurmak için protestoya çıkan insanların görüntülerini paylaşan Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba, Ukrayna halkının orduyla birlikte Rus işgalcilere karşı koyduğuna dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

“Bu, Ukrayna için gerçek bir Halk Savaşıdır. Putin’in kazanma şansı yok. Bu fotoğrafta, dün Energodar’da Rus işgalcilerini engelleyen sivilleri görüyorsunuz. Bu sadece benzer yüzlerce fotoğraf ve videodan biri. Ukrayna’nın kendisini savunmasına yardımcı olacak ortaklara ihtiyacımız var. Özellikle havada. Derhal hava sahasını kapatın!”